Style & Fashion

Czerwień – kolor miłości i siły

Dziś Walentynki – dlatego czerwień zagościła na moim blogu! Kolor czerwony to nie tylko kolor miłości – to także kolor siły i mocy oraz jeden z podstawowych kolorów klasycznej elegancji.

Magiczna moc czerwieni

Czerwień z pewnością mogę uznać za mój ulubiony kolor. Świetnie się czuję nosząc ubrania w tym kolorze, szczególnie jesienią i zimą gdy otaczająca nas szarość nieco przytłacza i spowalnia mnie w działaniu a tego nie lubię. Czerwień to siła, odwaga oraz energia. To kolor szczęścia, pewności siebie, pasji i namiętności. Czyli wszystkiego co wyzwala pozytywne emocje i zachęca do działania. Dla mnie to kolor magiczny bo ma w sobie wszystko to co niezbędne mi do życia! Zgodnie z badaniami naukowców czerwień w największym stopniu wpływa na ludzką psychikę, nie pozostaje obojętna dla naszego mózgu, co ciekawe podnosi także ciśnienie krwi i rozgrzewa! Dlatego tak często wykorzystywana jest w reklamie…

Dla kogo czerwień?

Paradoksalnie czerwień to kolor, w którym każda z nas będzie wyglądać fantastycznie (w przeciwieństwie do tak lubianej przez Was czerni!) pod warunkiem, że odnajdziemy swój odcień czerwieni. W zależności od typu urody możemy dopasować do siebie ten najbardziej odpowiedni. A jest w czym wybierać!

W czerwieni trudno pozostać niezauważoną. W czerwonej sukience nie wtopisz się w tłum, nie schowasz za innymi. Ubrana w czerwień jasno komunikujesz – tu jestem!  To nie bez powodu kolor silnych, ambitnych kobiet, uwielbiających rywalizację i działanie. Czasem warto zdobyć się na odwag i sięgnąć po ten kolor, zwłaszcza wtedy gdy chcemy wyróżnić się z tłumu, dodać sobie pewności i śmiałości w działaniu, gdyż osoby w czerwieni są też postrzegane jako energiczne, dynamiczne, odważne, asertywne i bardzo ambitne.

Czerwień jest też fantastycznym dodatkiem do stylizacji. Apaszka, szal, torebka czy buty w tym kolorze potrafią zdziałać cuda i zmienić każdą „poprawną” stylizację w oszałamiającą!

Czerwień: jak nosić i z czym łączyć?

Czerwień, ze względu na swoją moc wymaga też umiaru i uważności, gdyż bardzo łatwo o przesadę, która nie tylko może zaowocować efektem kiczu ale i wulgarności. Nosząc czerwień unikamy zatem nadmiaru biżuterii oraz zbyt mocnych makijaży.

Stylizacje w czerwieni sprawdzą się zdecydowanie wieczorem, w ciągu dnia teoretycznie raczej należy unikać stylizacji red total look, gdyż może to wyglądać zbyt agresywnie. Ale prawda jest taka, że wszystko zależy od okazji i rodzaju stylizacji.

W stylizacjach biznesowych, wymagających formalnego dress codu czerwień sugeruję jedynie jako dodatek. Czerwony garnitur czy sukienka nie będą absolutnie odpowiednie na spotkanie z szefem lub rozmowę o pracę.

Ze względu na swoją wyrazistość, czerwona sukienka nie potrzebuje równie dosadnych dodatków. Dobrze gdy te tworzą z nią harmonijną całość. Powszechne jest przekonanie, że czarne buty pasują do wszystkiego. Niestety, w takim zestawieniu sukienka zostaje przytłoczona ciężarem czerni, traci swój styl i finezję.

Co zatem sprawdzi w tym przypadku? Zawsze bezpieczne będą szpilki w kolorze nude – idealne rozwiązanie gdy chcemy aby to strój a nie dodatki wysuwały się na pierwszy plan.

Złoto i srebro również fantastycznie sprawdzą się w formie akcesorów do czerwonej sukienki. Brokatowe szpilki, błyszczące sandałki, torebka z lśniącymi akcentami uzupełnią strój, podkreślając jego klasę.

Na zdjęciu, obie z Justyną, mamy czerwone sukienki z jej aktualnej kolekcji. Zajrzyjcie koniecznie na oltarzewska.pl

PS. Więcej o tym jakie nosić ubrania aby komunikować to co pragniemy przekazać światu znajdziesz w moim e-booku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *