Budowanie wizerunku Moda i Styl Różne Style & Fashion

Jak znaleźć swój styl? I gdzie go szukać?

 

Nie jesteś zadowolona ze swojego stylu? Masz nieustannie wrażenie, że coś nie gra, że nie jesteś sobą? A może chciałabyś coś zmienić ale nie wiesz co i od czego zacząć? Zacznijmy zatem od początku!

Przyjrzyj się sobie

Bądźmy szczere: nie przyglądasz się sobie zbyt uważnie, prawda? Nie zastanawiasz się co lubisz, w czym czujesz się dobrze, w czym Ci do twarzy, albo w czym czujesz się pewnie, atrakcyjnie, swobodnie. Pewnie nie masz czasu lub są rzeczy ważniejsze? Wiem, większość z nas o sobie myśli dopiero na końcu. Nie oszukujmy się – nie będziesz czuła się dobrze w swoich ciuchach jeśli one nie będą częścią ciebie! Może już najwyższa pora aby poważanie porozmawiać z samą sobą?

Kim jestem, gdzie jestem i dokąd zmierzam?

Na swojej wizytówce masz napisane „manager ds..”, zarządzasz dużym zespołem a może swoją firmą i często spotykasz się z kontrahentami, lub jako prawniczka reprezentujesz swojego klienta? Jesteś trenerką fitness, a może zajmujesz się aranżacją wnętrz lub ogrodów? Prowadzisz kameralną kawiarnię a może pracujesz z domu i tylko czasem musisz „wyskoczyć” na spotkanie? Bez względu na to, co teraz robisz zanim zaczniesz przeprowadzać zmiany w swojej szafie pomyśl o sobie – o tym kim jesteś, gdzie pracujesz, kim są twoi klienci, czy w twoim zawodzie obowiązuje dress code? Upewnij się także że wiesz jak podkreślić swoje kompetencje i profesjonalizm. Każda z nas łączy na co dzień wiele ról. Ważne zatem, aby to co mamy w szafie pozwalało na swobodne dostosowanie się do sytuacji i okazji. Ale też było zgodne z twoim charakterem i upodobaniami  oraz sprawiało, że czujesz się pewnie!

Gdzie szukać swojego stylu?

Założę się, że masz koleżankę której stylizacje śledzisz. Albo aktorkę lub bohaterkę serialu, której ubrania zwracają twoją uwagę. Czy umiesz powiedzieć co ci się w ich strojach podoba, dlaczego przyciągnęły twój wzrok? Może chodzi o kolor, zestawienie barw, motywy, fasony, materiały, jakość uszycia? Czy coś z tych rzeczy założyłabyś albo zdecydowanie nie i dlaczego? Inspiracji można szukać tak naprawdę wszędzie, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sobie i swoim stylu po prostu eksperymentuj! Sprawdzaj, szukaj i  przymierzaj, to o co nigdy byś się nie podejrzewała, wypróbowuj różne fasony, odcienie czerwieni, zmieniaj dodatki! Zaproś do zabawy przyjaciółkę i wspólnie wybierzcie odpowiednie zestawy. Jeśli czujesz, że potrzebne Ci wsparcie bardziej doświadczonej osoby poproś o pomoc profesjonalistkę. Baw się modą ale wybieraj odpowiedzialnie. Zbuduj swoją szafę tak abyś zawsze i wszędzie czuła się fantastycznie i bez względu na okazję mogła szybko skompletować idealny zestaw!

Kilka tygodni temu miałam możliwość eksperymentowania z propozycjami rumuńskich projektantów. Poniżej dorzucam kilka zdjęć z kameralnego butiku Band of Creators w Bukareszcie. Nigdy na przykład nie pomyślałabym o takiej czerwonej bluzie (choć czerwień uwielbiam) a misiowaty płaszcz w kolorze jasnego różu podbił moje serce. Podobnie jak sukienka a’la księżniczka Disneya 🙂 Przyznam, że projekty mocno nieszablonowe i nieco jednak inne od tego co prezentuje polski rynek mody.

Jeśli masz pytania lub czujesz, że czas na zmiany i potrzebujesz wsparcia – pisz: olga@szarlinska.com. Jestem tu dla Ciebie. Możemy spotkać się na konsultacji indywidualnej lub podczas jednego z prowadzonych przeze mnie warsztatów.

 

Mam na sobie:

Wybrane propozycje z kolekcji rumuńskich projektantów

dostępne w butiku Band of Creators w Bukareszcie.

Zdjęcia: Justyna Ołtarzewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *