Moda i Styl Style & Fashion

Powrót klasycznych, szerokich jeansów. Czy masz je w swojej szafie?

Robiąc niedawno sezonowe porządki w mojej szafie trafiłam jak zwykle na pudełko pełne tak zwanych rzeczy na “kiedyś”. Są to ubrania, których nigdy nie oddam ani nie wyrzucę. Stanowią one specjalną kategorię ubrań, które są tak klasyczne i uniwersalne, że moda na nie będzie wracać co jakiś czas.

Zgromadziłam tam swoje ubrania sprzed wielu lat, ubrania, które wynalazłam w szafie mojej babci lub mamy. To rzeczy świetnej jakości, o ponadczasowych krojach, które dodatkowo darzę szczególnym sentymentem. Lubię to pudełko przeglądać raz na jakiś czas, wymieniając jego zawartość z tym co aktualnie noszę. To w nim właśnie znalazłam moje stare jeansy o prostych ale szerokich nogawkach.

Prawda jest taka, że zawsze istnieje obawa, że po kilku latach ubrania mogą nie leżeć na nas tak jakbyśmy oczekiwali.  I z taką obawą je przymierzyłam. Na szczęście los był dla mnie łaskawy i spodnie pasują idealnie. Przyznam, że to bardzo przyjemne uczucie. Te, które mam na sobie to ESPRIT. Czekały w szafie na ponownie wyjście prawie 10 lat! Jak widać warto zainwestować w ubrania dobrej jakości.

Do spodni jeansowych o szerszych nogawkach najlepiej pasują buty na wysokim obcasie. Tu jednak warto pamiętać o jednej rzeczy: spodnie nie mogą być za krótkie – idealna długość to taka, gdy spodnie lekko przykrywają stopę. Opcja „do kostki” odpada bo będzie to wyglądać mało atrakcyjnie.

Ja zdecydowałam się na skórzane, jasnobrązowe buty nieistniejącej już polskiej marki LOBSTER na 11 centymetrowym obcasie. Lubiąc klasykę uzupełniłam swój strój niebieską, klasyczną – choć tym razem męską – koszulą JACK & JONES.

Lata 70 wracają więc jeśli w Waszych szafach kryją się perełki w tym stylu warto po nie sięgnąć 🙂

Mam na sobie:

Spodnie: ESPRIT

Koszula męska: JACK & JONES

Buty: LOBSTER

PASEK: H&M

Zdjęcia: Bożena Szymańska

2 Comment

  1. Pięknie! :-))) Klasyka zawsze bedzie modna. Tez mam takie spadnie, z tym ze mam mały kłopot; chwilowo nie mieszczę sie w nie ;-))), ale chwilowe, nie tracę nadziei 🙂

    1. Dziękuję!! Liczę, że ta chwilowa przypadłość niebawem zostanie zażegnana i spodnie znowu będą leżały jak trzeba – nadziei tracić nie można! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *