Budowanie wizerunku Moda i Styl Style & Fashion

Nowy sezon – nowa garderoba! Poznaj sekret dobrze zorganizowanej szafy

Wiosna to idealny czas aby odświeżyć szafę, popracować nad swoim wizerunkiem i stworzyć garderobę, która pozwoli Ci przestać codziennie zastanawiać się nad tym „co na siebie włożyć”. Dzięki temu prostemu zabiegowi zyskasz czas, świetny wygląd, lepsze samopoczucie oraz pewność siebie bo bez względu na miejsce i okoliczności będziesz wyglądać stosownie i szykownie. Dodatkowo z listy codziennych „to do” zniknie kwestia przygotowania odpowiedniego stroju na spotkanie z klientem czy prezentację którą prowadzisz. To chyba wystarczające powody aby zacząć porządki i poświęcić nieco czasu sobie oraz swojemu wizerunkowi?
Przegląd szafy: wyrzucamy, oddajemy, zostawiamy
Jak się do tego zabrać? To proste, choć czasochłonne zajęcie – dlatego dobrze na pierwsze, wielkie sprzątanie wygospodarować kilka godzin. Zaczynamy od ekstremalnego przeglądu zawartości szafy! Oznacza to, że wyjmujemy wszystko co się w niej znajduje.
Wyjęte rzeczy segregujemy na: ubrania do wyrzucenia, ubrania do oddania/odsprzedania oraz te, które z Tobą zostają. Co wyrzucamy? Wszystkie, absolutnie wszystkie zniszczone, zużyte ubrania. Nawet te ulubione. Oddajemy te ubrania, których nie nosimy: za małe, za duże, nietrafione prezenty lub zakupy. One zajmują miejsce. Ale zanim to zrobimy dobrze jest zrewidować swoje zdanie na ich temat.
Poznajemy siebie
Przegląd szafy to idealna okazja aby przyjrzeć się sobie, zobaczyć w czym się dobrze czujemy, jaki fasony pasują do naszej sylwetki a także eksperymentować. Przymierzaj, zmieniaj i dodawaj zatem to co przyjdzie Ci do głowy! Szukaj nowych rozwiązań i wykaż się kreatywnością! Być może zielone spodnie których nigdy nie nosiłaś, w nowym zestawieniu z białą koszulą i czerwonymi szpilkami, które trzymasz na specjalną okazję okażą się być właśnie tym, czego potrzebujesz tej wiosny by poczuć się naprawdę fantastycznie? Pamiętaj: to właśnie dodatki sprawiają, że całość stylizacji okazuje się być przysłowiowym starzałem w 10!
Sekret dobrze zorganizowanej garderoby
Porządkując garderobę warto postawić na klasykę i zadbać o to aby zdecydowana większość ubrań, które w niej posiadasz stanowiły ubrania ponadczasowe, świetnej jakości, o klasycznych fasonach, które zawsze będziesz mogła założyć. Tak naprawdę, aby nie mieć problemu z doborem stroju, to co modne i trendy nie powinno przekraczać 10% tego co posiadamy w szafie. Dobrze też jest zachować pozostałe proporcje: 20% dodatki, 30% podstawowe, niezbędne elementy jak najlepszej jakości (biała koszula, jeansy, golf, bielizna), 40% wspomniana wcześniej klasyka. Trzymając się tej zasady, mamy pewność, że nawet jeśli raz na jakiś czas ulegniemy impulsowi i kupimy super modny różowy sweterek w motylki, znajdziemy w szafie elementy z którymi będziemy mogły go nosić.
Im mniej, tym więcej
Jeśli finalnie po stronie rzeczy do zostawienia masz ich niewiele – to dobry znak! To idealny moment aby zbudować garderobę niemalże od początku, dokonując świadomych wyborów, stawiając na jakość a nie na ilość. To czas aby wziąć ołówek i kartkę i  spisać to czego nam brakuje, co dokładnie musimy kupić i w jakiej kolejności. Planując w ten sposób zakupy idąc do sklepu szukasz konkretnych rzeczy. Oznacza to, że z czasem przestaniesz kupować rzeczy niepotrzebne, kierowana impulsem chwili. Zyskujesz natomiast przemyślaną garderobę, w której większość rzeczy do siebie pasuje.
Skorzystaj z porady profesjonalisty
Być może nie masz pewności, czy kolory ubrań które wybierasz są dla Ciebie odpowiednie? Albo masz wrażenie, że ubrania które nosisz nie leżą na Tobie idealnie i nie jesteś przekonana czy je zostawić czy też lepiej oddać? A może w ważnych sytuacjach brakuje Ci pewności, obawiasz się, że Twój strój nie jest odpowiedni do okazji lub sytuacji? Chcesz wyglądać świetnie nie poświęcając na kompletowanie garderoby więcej niż 15 minut, nie wiesz jakie dobrać dodatki ani jak za ich pomocą zmienić charakter stroju?
Jeśli któryś z powyższych punktów dotyczy Ciebie, nie wahaj się – skorzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia. W czasie spotkania nie tylko uporządkujemy Twoją szafę i skompletujemy bazę „Must Have”, dzięki której oszczędzasz czas i pieniądze.Wspólnie stworzymy też Twój wizerunek, dopasowany do Twoich potrzeb, stylu życia, dający Ci poczucie pewności i wiary w siebie w każdej sytuacji. Znajdziesz też kompromis pomiędzy biznesowym dress codem, a swoimi zainteresowaniami, i tym co lubisz. Aby umówić się skontaktuj się ze mną mailowo: olga@stylelife.com.pl
O porządkach w szafie może także przeczytać w moim wcześniejszym wpisie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *