Budowanie wizerunku Moda i Styl Psychologia Różne Style & Fashion

Praca z domu: efektywna i stylowa! Szaremu dresowi i kapciom mówię stanowczo: nie!

Ostatnie tygodnie spędziliśmy w odosobnieniu – jesteśmy zdani w większości przypadków na przysłowiowe cztery ściany naszych mieszkań lub domów. Niestety nic nie zapowiada, aby sytuacja ta miała się szybko zmienić. Dodatkowo niepewność, brak bliżej określonego końca izolacji oraz zamknięcie i konieczność pracy z domu sprawiają, że łatwo ulec marazmowi wygody spędzając całe dnie w piżamie lub dresie.

Szary dress i kapcie synonimem pracy z domu?

Odkąd wprowadzony został stan epidemii a większość firm przeszła na zdalny tryb pracy zalewana jestem reklamami „idealnych strojów do pracy w domu”  – są nimi w 90% szary dres i kapcie… Mam wrażenie, że dla zdecydowanej większości „ekspertów” są to synonimy pracy zdalnej, włączając w to łóżko i kubek kawy fotografowane wraz z laptopem w pościeli. Ja osobiście mówię: nie! takiemu rozwiązaniu, zwłaszcza w sytuacji gdy z domu wyjść nie możemy wcale. Dlaczego? Powód jest prosty – prowadzi to do rozmemłania, zarówno w wyglądzie ale i w działaniu, które skutecznie dezorganizuje wszystkie aspekty życia.

Efektywnie i stylowo

Abym mogła efektywnie pracować lubię czuć się dobrze sama ze sobą. Na to samopoczucie składa się także mój wygląd – dodaje mi pewności siebie, sprawia że jestem bardziej zmotywowana do pracy i mi się po prostu chce. W tym przypadku rutyna jest wskazana a wręcz bardzo pomocna. Od lat – bez względu na to czy danego dnia mam spotkanie, szkolenie czy pracuję po prostu przy moim stole w salonie, przygotowuję się do pracy w ten sam sposób i wybieram do ubrania rzeczy, w których wiem, że dobrze wyglądam. Dres zostawiam zdecydowanie na trening lub weekendowe i wakacyjne wypady.

Oczywiście mając w planach całodzienną pracę w domu nie zakładam szpilek ani nie wbijam się w marynarkę czy super biznesową spódnicę. Wystarczy elegancka, ale wygodna sukienka z dzianiny, spodnie i fajna bluzka z miękkiego materiału lub moje ulubione białe koszule w zestawieniu z jeansami. Może to być też piękny smart top i spódnica. Robię również makijaż – nie jakiś przesadny, ale w moim przypadku z założenia jest to make-up-no-make-up. Robię go nawet teraz, gdy praktycznie nie wychodzę z domu. Dla siebie. Po to aby nie być rozmemłaną i nie pozbawić się energii do życia a o to łatwo, jeśli pozwolimy sobie na leniwe snucie się po domu w dresie lub w piżamie, przez kolejny tydzień z rzędu!

Spotkania w sieci też zobowiązują!

Ponieważ możliwości wyjścia z domu i  bezpośrednie spotkania z innymi mamy bardzo ograniczone, dużo działań przeniosło się do sieci. Działają tak zarówno duże korporacje jak i małe firmy. Videorozmowy, spotkania z zespołem zdalnym, szkolenia lub konsultacje online przeniosły się do nowej przestrzeni na niespotykaną dotąd skalę. Czy rzeczywiście mamy podczas tych spotkań pokazywać się szefowi, kolegom z zespołu lub klientom w piżamie z Hello Kitty (ja takie właśnie mam!)? Osobiście nie czułabym się komfortowo. Mimo ograniczeń starajmy się zatem żyć normalnie! Wygoda, dobre samopoczucie i stylowy wygląd są ważne zarówno podczas pracy w biurze jak i pracy w domu! Oraz w sieci! Nie zapominajcie o tym!

Co nosić w domu? Kilka moich sprawdzonych stylowych podpowiedzi

Dołączam też kilka moich propozycji na stylową i wygodną pracę także w domu. Ubrania te noszę nie tylko dlatego, że są piękne ale także dlatego, że są wygodne i bez problemów spędzam w nich cały zabiegany dzień,  tym bardziej nadają się do pracy w domu.Co istotnie wystarczy zmienić dodatki i diametralnie zmienia się ich styl ale wygoda pozostaje. Do każdego z tych ubrań można założyć też baleriny lub buty sportowe! Zerknijcie 🙂 Aha, zdjęcia w większości pochodzą z czasów „sprzed izolacji” więc widoczne tam szpilki wystarczy zamienić na bardziej domowe obuwie a biżuterię ewentualnie ograniczyć 🙂

Sukienka dzianinowa i bluzka dwustronna (nowa kolekcja!) z Atelier Justyny Ołtarzewskiej. Do noszenia zawsze i wszędzie. Do wszystkiego! Wraz z Justyną mamy też dla Was niespodziankę: 20% rabatu na zakupy w jej butiku online na hasło: OLGA. Enjoy!

Piękna, o delikatnie luźniejszym fasonie sukienka z miękkiej wełny w cudownym różu od Inna Rek Atelier  – gwarantuje wygodę ale podnosi też na duchu 🙂

Mój ulubiony, wypróbowany nawet w dalekich podróżach zestaw „Cat Woman” od ENNBOW pozwoli zachować wygodę ale też elegancję, bez względu na czas i miejsce pracy! Dobre samopoczucie gwarantowane. Mam ten zestaw w 3 wersjach kolorystycznych. Jest także do niego spódnica 🙂 PS. Zajrzyjcie na stronę ENNBOW – do jutra trwa konkurs, w którym można wygrać Smart TOP! Warto!

Niezawodne, ponadczasowe B-Shirty z organicznej bawełny od MAAM. Niezastąpione jako dodatek do biznesowych stylizacji także w domu i sieci 🙂 Przy zapisaniu się na newsletter marki otrzymacie 10% rabatu a do każdego zamówienia 2 maseczki, które teraz także powinniśmy wszyscy nosić!

PS. Wychodząc z domu, na zakupy, jadąc do pracy, gdziekolwiek gdzie spotykacie sie z ludźmi – noście maski! Można je także kupić u Justyny Ołtarzewskiej oraz w Atelier Inny Rek i MAAM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *