Książki Wydarzenia

Premiera książki Agnieszki L. Janas „Mira. Po prostu kobieta” już 22 lutego!

Już 22 lutego, czyli w 120 rocznicę urodzin Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, będzie miała miejsce premiera najnowszej książki Agnieszki L. Janas „Mira. Po prostu Kobieta”. Powieść oparta na losach tej niezwykłej kobiety rozgrywa się w latach 1915-1944 i opowiada o czasach, kiedy jej bohaterka nie była jeszcze dyrektorką „Mazowsza”, ale pięknością dwudziestolecia, w której kochało się pół Warszawy. Tego miasta, które wojna zmiotła z powierzchni, ale którego legendy: barwne osobistości i artyści, kabarety, kawiarnie, dancingi, domy mody oraz ploteczki towarzyskie wciąż budzą zainteresowanie i, jakże zrozumiałą, fascynację.

Mira jest także personifikacją losów kobiet, trudnego dojrzewania do samoświadomości, samoakceptacji, uczenia się, aby żyć na własnych warunkach. Choć to postać historyczna, jest jednocześnie niezwykle współczesna. Książka przedstawia także wciąż trudne zjawiska, których doświadczyła jej bohaterka: przemoc domową, wykorzystywanie młodych kobiet, molestowanie, nagonkę prasy, która nie była niczym innym niż dzisiejszym hejtem. I pokazuje, że można z tego wyjść, powiedzieć NIE. Tak jak zrobiła to Mira Zimińska. To także jest przesłaniem tej książki. Ma wspierać, pomagać, inspirować kobiety. Dawać im siłę. Tak jak robiła to Mira.

Do powieści powstała też strona internetowa, która jest swoistym przewodnikiem po świecie Miry oraz po tych jakże ciekawych czasach. W zamieszczanych tam postach autorka dzieli się swoją fascynacją modą, kulturą i obyczajami tamtej epoki. W książce zamieszczone zostały również QR kody przekierowujące do stron, na których czytelnik znajdzie dodatkowe informacje o danym miejscu, strojach, zdjęcia i materiały multimedialne dostępne jedynie dla posiadaczy książki. Wydawcą książki jest Wydawnictwo AiK.

Zamów książkę z autografem autorki!

Mimo, że premiera książki odbędzie się dopiero 22 lutego, można ją już zamawiać w przedsprzedaży! Aby zamówić książę z autografem autorki piszcie na adres: kontakt@miraziminska.pl.

PS. Bardzo się cieszę, że mam swój wkład w realizację tego niezwykłego projektu wydawniczego!

 Zdjęcie okładki książki „Mira. Po prostu kobieta” udostępnione za zgodą wydawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *