Moda i Styl Style & Fashion

Czerwień – kolor nadchodzącej jesieni

Wśród trendów, które proponują największe domy mody w nadchodzącym sezonie, mocnym akcentem kolorystycznym jest czerwień. Instytut Pantone sugeruje ją w odcieniu Grenadine, czyli klasycznej czerwieni z odrobiną różu.

Zajrzałam zatem do mojej szafy. Uff! Czerwonych sukienek mieszka w niej kilka! Przyznam, że bardzo lubię energię i moc tego koloru. Czerwona sukienka to siła, pewność siebie – idealny strój gdy chcemy zwrócić na siebie uwagę. Sprawdza się znakomicie w wersji eleganckiej, wieczorowej oraz dziennej.

Ze względu na swoją wyrazistość, czerwona sukienka nie potrzebuje równie dosadnych dodatków. Dobrze gdy te tworzą z nią harmonijną całość. Powszechne jest przekonanie, że czarne buty pasują do wszystkiego. Niestety, w takim zestawieniu sukienka zostaje przytłoczona ciężarem czerni, traci swój styl i finezję.

Co zatem sprawdzi w tym przypadku? Zawsze bezpieczne będą szpilki w kolorze nude – idealne rozwiązanie gdy chcemy aby to strój a nie dodatki wysuwały się na pierwszy plan.

Złoto i srebro również fantastycznie sprawdzą się w formie akcesorów do czerwonej sukienki. Brokatowe szpilki, błyszczące sandałki, torebka z lśniącymi akcentami uzupełnią strój, podkreślając jego klasę.

Na zdjęciach jedna z moich letnich, czerwonych sukienek – jako wspomnienie wakacyjnych, ciepłych dni. Tym razem nieco przewrotnie, do bardzo kobiecej w formie sukienki, dobrałam ciężkie sandały na grubej platformie.

Mam na sobie:

Czerwona sukienka: ANNA PURNA

Buty: ZARA

Okulary: Guess

Bransoletka: Waldemar Petryk Art

Zdjęcia: Paulina J. by Iphone 6s

6 Comment

    1. Renata, bardzo dziękuję! też uważam, że to zabawa i trzeba eksperymentować – z wiekiem widzę, że stać mnie na więcej w tym temacie 🙂

  1. Spojrzałam do szafy i …. czarno, szaro, biało. Czasem przewinie się jakiś granat.
    Honor ratuje czerwony płaszcz i zamierzam szybko go wyjąć z szafy po Twoich energetycznych sugestiach ! 😉

    1. Polecam czerwień – pasuje i dla blondynki i brunetki. Koniecznie proszę wyjąć i nosić, nosić nosić!!! Energia przyda się zawsze i wszędzie <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *