Life & Daily Moments Wydarzenia

Galeria Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie

Otwarta w grudniu 2017 roku Galeria Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie to wyjątkowe miejsce dla miłośników polskiego designu. Dla mnie była to niezwykła podróż w czasie i możliwość poznania fascynujących i nieustannie zachwycających projektów polskich projektantów. Wiem, że wrócę tam jeszcze nie raz 🙂

Kolekcja licząca obecnie ponad 25 tysięcy obiektów, prezentuje najważniejsze zjawiska w polskim wzornictwie od początku XX wieku po czasy współczesne. W Zbiorach Sztuki Współczesnej MNW, której kolekcja jest częścią,  znajdują się ikony rodzimej sztuki użytkowej, od stylu zakopiańskiego, przez Stowarzyszenie Warsztaty Krakowskie, Spółdzielnię Artystów Plastyków „Ład”, modernistów z kręgów Praesensu i różnorodne projekty okresu powojennego, aż po najlepsze przykłady współczesnego polskiego designu.

Wśród zbiorów znajdują się zarówno tkaniny i odzież, meble, zabawki, ceramika i szkło, metaloplastyka, biżuteria oraz maszyny i urządzenia przemysłowe (głównie ich modele). Prezentowane są także materiały archiwalne, m.in. fotografie i fragmenty kronik filmowych, przybliżające kontekst historyczny prezentowanych w galerii obiektów.

Poniżej kilka zdjęć choć zdecydowanie polecam wizytę w MNW 🙂

Zdjęcia: by Iphone 6s

2 Comment

    1. Polecam! naprawdę warto! Ja będę się jeszcze wybierać pewnie nie raz bo z tego co zrozumiałam ekspozycja będzie wymieniana co jakiś czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *