Budowanie wizerunku Moda i Styl Style & Fashion

Granat: kolor aktywnych i niezależnych kobiet

W czasach gdy chodziłam do szkoły podstawowej – a było to bardzo, bardzo dawno temu –  kolor granatowy należał to tych znienawidzonych. Działo się tak za sprawą niewygodnych, bezkształtnych fartuszków szkolnych w tym właśnie kolorze, w których musieliśmy chodzić na co dzień. Duża część moich koleżanek w przyszłości przeniosła niechęć do owych nieatrakcyjnych strojów na niczemu winny kolor. Tak się stało, że przez lata był on pomijany w codziennych stylizacjach, uważany wręcz za przejaw bezguścia, a osoby które go z upodobaniem nosiły uchodziły za hmm…, lekko szalone.

Mojego upodobania do tego koloru nie były w stanie zmienić zdziwione spojrzenia licealnych koleżanek gdy ubrana w granatową koszulę paradowałam szkolnym korytarzem, lub gdy na imprezę przychodziłam w szkolnie kojarzącej się marynarce w granatowo – białą kratkę. Granat był, jest i na długo jeszcze zapewne pozostanie tym podstawowym w mojej szafie, zastępując w dużej mierze tak powszechnie popularną czerń.

Kolor niezależnych profesjonalistek

Myślę, że nie bez powodu sięgam od lat po ten kolor. Granat to bowiem kolor osób niezależnych, lubiących poznawać nowe obszary, ceniących wiedzę i profesjonalizm. Nosząc stroje w tym kolorze zawsze czuję się w nich pewna siebie, i wiem że wyglądam profesjonalnie i elegancko. Wybierając strój w kolorze granatowym nie można jednak zapomnieć o tym, iż jego odcień – podobnie jak w przypadku innych barw – ma ogromne znaczenie dla podkreślenia naszego typu urody. Zanim zdecydujesz się na zakup garnituru czy marynarki sprawdź zatem czy wybrałaś odcień podkreślający Twoją urodę a nie jedynie np. cienie pod oczami!

Granat oraz odcienie niebieskiego mają działanie uspokajające i zdolność wywoływania w człowieku poczucia bezpieczeństwa. Z tą barwą łączy się takie cechy jak przywódczość, odpowiedzialność i inteligencja. Granat pomaga też w nawiązywaniu nowych kontaktów, wzmacnia autorytet wzbudza zaufanie i szacunek. To idealny i zarazem najbardziej polecany kolor biznesowego dress codu – doskonale prezentuje się w postaci garniturów i kostiumów, zarówno podczas bardzo oficjalnych okazji jak i mniej formalnych spotkań czy konferencji. To niezawodny kolor dyplomacji ale także mediów.

Granat idealny dla aktywnych kobiet

Warto zauważyć, iż granat w biznesie sprawdzi się bezapelacyjnie w tzw. stylizacjach „od rana do wieczora” w zależności od dodatków, które dobierzmy. Jest to bardzo proste ale jakże wygodne rozwiązane dla aktywnych kobiet, których życie wymaga dostosowania się do zmieniających się nieustannie warunków oraz sytuacji, którym musimy stawić czoła w ciągu całego dnia. Garnitur lub kostium w tym kolorze są w stanie sprostać wymaganiom zarówno biznesowego dress codu, stroju wieczorowego jak i sportowej elegancji – o tym jak to zrobić będę pisać w kolejnych postach 🙂

W granacie zawsze szykownie

Siłą mojej dzisiejszej stylizacji jest jej prostota. T-Shirt w biało – granatowe paski w paryskim stylu, ciemnogranatowe, szerokie spodnie oraz długi, klasyczny płaszcz w tym samym kolorze tworzą atrakcyjną i mocną całość. Nie ma tu nic poza najprostszymi rozwiązaniami. To bardzo bezpieczne ale i efektowne rozwiązanie. W tym przypadku postawiłam na wygodne sportowe buty, które jak zauważyliście coraz częściej goszczą w moich codziennych stylizacjach. Nie mniej jednak do tego stroju pasować będą zarówno baleriny jak i buty na wysokim obcasie – w zależności od potrzeb 🙂  Mała, niebieska torebka dopełnia całość. Bardzo lubię ten zestaw!

Mam na sobie:

T-Shirt w biało – granatowe paski: MAAM

Ciemnogranatowe, szerokie spodnie: ANNA PURNA

Klasyczny, granatowy płaszcz: ANNA PURNA

Buty: Adidas Superstar

Torebka: Bagstory

FOTO: Małgosia G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *