Książki Life & Daily Moments

Jakie książki znalazłam pod choinką? Po które lektury warto sięgnąć podczas wolnych dni

Jak co roku pod choinką znalazłam książki – to jeden z tych prezentów, który w moim przypadku zawsze jest trafiony w 100%. Uwielbiam czytać, więc dla moich Mikołajów to idealny trop prezentowy a dla mnie ogromna radość z nowej lektury 🙂 I tak tym razem w moje ręce trafiły cztery świetne tytuły:

1. „Frida Kahlo prywatnie” z pięknymi – także mniej znanymi  – zdjęciami Fridy oraz wybranymi jej i Diega pracami. Biografia artystki autorstwa Suzanne Barbezat to podróż do barwnego i magicznego świata niezwykłej artystki. Czytam z ogromną przyjemnością. (Suzanne Barbezat, Wydawnictwo Marginesy)

2. Wciągająca od pierwszej strony „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” biografia nieprzeciętnej poetki, którą „połknęłam” praktycznie od razu. Świetnie napisana, zawierająca fragmenty bogatej korespondencji Iłły z przyjaciółmi i siostrą, a także niektóre z jej wierszy, jest także fascynującym obrazem polskich realiów społecznych, politycznych i artystycznych współczesnych poetce. (Joanna Kuciel – Frydryszak, Wydawnictwo Marginesy)

3. „Ostatni Autobus” Trumana Capote’a to zbiór opowiadań, które zostały niedawno odnalezione w archiwum Nowojorskiej Biblioteki Publicznej. Ciekawa bardzo jestem tych pierwszych utworów autora Śniadania u Tiffaniego oraz powieści Inne Głosy Inne Ściany. (Ostatni autobus. Truman Capote, Wydawnictwo Rebis)

4. „Odcienie miłości” Alice Munro – noblistki z 2013 roku i mistrzyni krótkich form – to zbiór opowiadań z rysem psychologicznym, skupiających się na relacjach międzyludzkich w codziennym życiu. To druga książka tej autorki, która trafia w moje ręce. Poprzednia nie zawiodła więc podejrzewam, że tym razem będzie podobnie, o czym przekonam się za kilka dni 🙂 (Odcienie miłości. Alice Munro, Wydawnictwo Literackie)

Zdecydowanie uważam, że po każdą z tych książek warto sięgnąć w wolnej chwili 🙂

Zdjęcia: Iphone 6s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *