Moda i Styl Style & Fashion

Kto mi zabroni nosić szorty po 40?

O tym czego nie wypada nie nosić po 40 pisałam już wiele razy. Nie mniej jednak wracam do tematu. Okazuje się, że nadal w prasie widać ogromne zaszufladkowanie kobiet 40+ w temacie stroju, doboru fasonów, kolorów a przede wszystkim długości noszonych ubrań. Posługiwanie się schematami i stereotypami, wtłaczanie w ramy nieistniejących konwenansów i starodawnych przesądów, o tym czego nie wypada założyć w pewnym wieku (czyli po 40!) jak widać ma się niestety dobrze.

Oto 3 pierwsze tytuły „eksperckich” artykułów, na które natknęłam się dziś na najbardziej popularnych polskich portalach:

„Spódnice o tej długości są najbardziej eleganckie i pasują kobietom po 50tce!” (w skrócie: najważniejsza jest długość i to, że „nie odsłaniają zbyt wiele” – hmm, no tak…)

„Co latem warto mieć w szafie? Propozycje dla dojrzałych kobiet” (w artykule dowiadujemy się, że w kolekcjach na lato 2021 są ubrania, „dzięki którym również panie w wieku 50+ będą prezentować się elegancko i z klasą” – Nie wiedziałam!)

„Biustonosze dla kobiet po 50, 60 i 70-tce” (w artykule autorka odkrywczo stwierdza, że „biustonosze dla dojrzałych kobiet mogą być dobrze dopasowane i ładne” – Naprawdę?)

Dla mnie spawa jest prosta: pewne zasady ubierania się i tego, co wypada nosić lub nie, są bezwzględnie takie same dla każdej z nas niezależne od wieku. Dres (obecnie bardzo popularny) nie jest odpowiednim strojem do opery ani na oficjalne, biznesowe spotkanie, tak dla 50 latki jak i dla 20 latki (ba, dla 20 tym bardziej, bo mając małe doświadczenie zawodowe musi swój profesjonalizm podkreślać właśnie strojem!). Odpowiedni do sytuacji, naszej figury i dobrej jakości strój sprawi, że zawsze będziemy prezentować się elegancko i z klasą. Bez względu na to ile mamy lat.

Noście zatem spódnice, sukienki, spodnie takiej długości jak lubicie, nie sugerując się tym co piszą w prasie, biustonosze dobierajcie (najlepiej z pomocą brafitterki) w takich fasonach i kolorach jakie tylko chcecie, i ubierajcie się tak jak tylko lubicie i macie ochotę.

W związku z powyższym moja stylówka na dziś to szorty (tak, są dość krótkie!) i świetna przewiewna bluzka w obłędnie turkusowym kolorze. Bluzka jest bardzo uniwersalna więc wykorzystałam ją już w innych stylizacjach. Jedną z ich możesz obejrzeć TU. Buty zaś to jeden z najlepszych (i prawdę mówiąc niewielu) moich zakupów z TKMaxx – GEOX Respira, kupione za całe 30 pln!

Podrzucam też link do jednego z moich wcześniejszych wpisów z 2017 roku. Jak widać temat nadal mocno aktualny 🙁

Mam na sobie:

Bluzka i szorty: NoSenS

Buty: Geox Respora kupione w TKMaxx

Zdjęcia: Edyta Bartkiewicz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *