Life & Daily Moments

Majowy spacer ulicami Mediolanu i Bergamo.

Wiosenna kilkudniowa wyprawa już za mną. Uwielbiam takie krótkie wypady, które pozwalają „przewietrzyć” głowę i oderwać się na chwilę od codziennych spraw i obowiązków – odwiedziłam Mediolan i moje ulubione, klimatyczne Bergamo.

Kierunek nie był przypadkowy – tym razem postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego oprócz przyjemności zaplanowałam czas na biznesowe spotkanie.

Przyznam, że lubię tu wracać. Mediolan ma swój urok, ponadto za każdym razem odkrywam coś nowego. Tym razem udało mi się zajrzeć po raz pierwszy do Muzeum La Scala. Sam teatr robi co prawda największe wrażenie podczas spektakli jednak ekspozycja muzealna jest naprawdę atrakcyjna i cieszę się, że tym razem znalazłam czas na tę wizytę.

Uwielbiam kawę, dlatego ogromną przyjemność sprawiło mi wypicie naprawdę pysznej w Flagship Store Lavazza. Przyznam, że była aksamitnie wyśmienita. Kawiarnia znajduje się niedaleko Galerii Vittorio Emanuele II.

Obowiązkowym punktem mojej każdej podróży jest spacer ulicami, przy których usytuowane są butiki znanym projektantów. Bardzo żałuję iż w Polce, po pierwsze te marki praktycznie nie istnieją a po drugie nie ma ulic handlowych z pięknymi, efektownie zaprojektowanymi witrynami.

Część pobytu jak zawsze przeznaczyłam na odwiedzenie Bergamo. Na spacer po uliczkach starej części miasta, które odkryłam kilka lat temu podczas jednej z podróży biznesowych, zawsze znajdę czas. Położone na wzgórzu, otoczone murem średniowieczne górne miasto Citta Alta, zdecydowanie warto odwiedzić także dla oszałamiającego widoku jaki rozpościera się gdy już się tam dostaniemy 🙂

Stare domy, wąskie uliczki, piękna Katedra oraz Bazylika Santa Maria Maggiore, Capella Colleoni oraz plac miejski Piazza Vecchia i jego okolice to obowiązkowe punkty wizyty w starym Bergamo. Uwielbiam usiąść w jednej z kawiarni / restauracji usytuowanych przy placu z kieliszkiem Aperolu i delektować się klimatem tego miejsca.

Urok ma także nowoczesna, dolna część Bergamo Citta Bassa. To nowa, handlowa i biznesowa część miasta, choć także posiadająca sporo atrakcji. Po raz kolejny nie udało mi się niestety zajrzeć do Accademia Carrara – jednej z najważniejszych galerii sztuki w Lombardii, w której znajdują się dzieła takich mistrzów, jak Botticelli, Mantegna, Raffaello, a także rzeźby, porcelana i wiele innych dzieł sztuki z głównych europejskich i włoskich szkół. To będzie punkt obowiązkowy kolejnej wizyty w tym fantastycznym mieście a tymczasem zapraszam na mały, fotograficzny spacer po moich ulubionych miejscach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *