Life & Daily Moments Psychologia

Marzenia i postanowienia. Nowy rok to idealny moment na zaplanowanie ich realizacji!

Nowy rok, nowe plany i wyzwania oraz ogromna nadzieja na pomyślność w realizacji marzeń i postanowień! Uwielbiam ten czas! Rozpoczynający się rok to dla mnie magiczny moment –  otwierają się nowe możliwości a to co było zostaje za nami. Siadam wtedy z kartką i robię podsumowanie (najchętniej robiłabym je w excelu, haha, ale wtedy cały czar pryska!). Wyciągam wnioski, analizuję liczę, skreślam, dopisuję oraz  – to co dla mnie najważniejsze – robię listę pomysłów i planów na nowy rok!

Stawiam sobie zatem konkretne cele – te najważniejsze zdefiniowałam już dawno – i dzielę je na punkty, rozpisując termin ich realizacji w czasie tak aby był realny do wykonania. Lubię chwilę gdy z listy mogę skreślić kolejne zrealizowane pozycje, i cieszę się gdy udało mi się zrealizować coś co wymagało ode mnie wyjścia poza moją strefę komfortu, odwagi na zmianę lub pokonanie własnych słabości.

Bo najważniejsze to nie stać w miejscu, nie rozpamiętywać porażek, nawet jeśli były dotkliwe i nie trzymać się przeszłości. To co było już się zdarzyło i szkoda czasu na nieustanne wracanie do tego co za nami bo odwraca to naszą uwagę od przyszłości oraz tego co zaplanowaliśmy na nadchodzące miesiące i lata.

Jest początek stycznia a mój kalendarz zapisany jest już do końca września! Znalazły się w nim nowe projekty, udział w inspirujących wykładach i szkoleniach, sesje stylizacyjne i spotkania z niezwykłymi kobietami oraz całe mnóstwo fantastycznych wydarzeń i pomysłów, które mam nadzieję zrealizować w tym roku! Wiem, że będzie to rok ciężkiej pracy ale też nauki, rozwoju oraz pomyślności i skutecznych działań, które zaowocują spełnieniem moich marzeń!

Życzę Wam i sobie zatem w nadchodzącym roku nieustającej energii, motywacji do podejmowania wyzwań, skuteczności w działaniu oraz pewności siebie!

Olga

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *