Life & Daily Moments

Orgia smaku: Sernik Dekadencki.

Ci, którzy znają mnie dłużej wiedzą, że sztuka kulinarna nigdy nie była moją pasją. Obawiam się, że tak pozostanie jeszcze na długie lata albo nawet na zawsze. Nie mniej jednak uwielbiam dobre jedzenie – z tej przyjemności zrezygnować nie umiem, i nie zamierzam 🙂

Szczególną słabością darzę niestety słodycze. Prawdopodobnie jedynie dzięki temu, że nie umiem piec, nie mam weny na przygotowywanie deserów, a do kuchni zbliżam się sporadycznie, nie wyglądam jak pączek!

Mam natomiast koleżanki, którym nie tylko gotowanie wychodzi po mistrzowsku ale także sprawia przyjemność. I tak oto pojawił się w moim domu Sernik Dekadencki przygotowany przez Kasię. Jej kulinarne smakołyki zachwycają w każdej postaci. Mimo niechęci do gotowania, blog SŁODKO-WYTRAWNIE śledzę od samego początku, podziwiając coraz to nowsze pomysły, śledząc nowe umiejętności Kasi oraz marząc o zjedzeniu każdej z pojawiających się tam pyszności.

Dlaczego o tym piszę? Bo Sernik Dekadencki, to doskonała kombinacja smaków! Dawno nie jadłam czegoś tak wyśmienitego! Rozpływające się w ustach ciasto (masa serowa) o idealnie gładkiej konsystencji, połączone ze smakiem solonego karmelu i orzeszków ziemnych tworzą perwersyjnie pyszną całość. I do tego orzechowo – czekoladowy spód, o lekko słonym posmaku. Bajka….

Tym wszystkim, którzy lubią jeść zdrowo oraz tym, którzy lubią gotować, blog Kasi może dostarczyć wielu inspiracji oraz pomóc poznać tajniki gotowania i pieczenia. Albo tak jak mnie – pozwoli oglądać zdjęcia wielu smakołyków, których prawdopodobnie sama nigdy nie ugotuję 🙂

A teraz przyznam się do czegoś…. Jakiś czas temu, zachwycona smakiem Sernika Puszystego, przygotowanego przez Kasię, postanowiłam go upiec. Tak, tak! Zrobiłam to! I co ciekawe z równie dobrym efektem!

Poniżej zdjęcie uratowanego przed zniknięciem kawałka sernika. Aby zobaczyć jak wyglądał w całości i dowiedzieć się jak go przygotować zajrzyjcie koniecznie i na słodko-wytrawnie!

2 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *